Nauka dla Społeczeństwa

22.03.2023
PL EN
05.03.2020 aktualizacja 05.03.2020

Wrocław/ Na uczelniach z powodu koronawirusa odwołane imprezy powyżej 200 osób

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Na Politechnice Wrocławskiej oraz Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu z powodu zagrożenia koronawirusem odwołano imprezy skupiających powyżej 200 uczestników.

Władze Politechniki Wrocławskie zdecydowały o odwołaniu do 22 marca wszystkich wydarzeń i imprez na uczelni skupiających powyżej 200 uczestników. „Dla konferencji i wydarzeń, w których udział bierze mniej niż 200 osób, ale wśród nich są również osoby spoza społeczności Politechniki Wrocławskiej, decyzję podejmuje każdorazowo powołana przez Rektora Komisja nadzwyczajna ds. bezpieczeństwa potencjalnego rozprzestrzenienia się koronawirusa na Politechnice Wrocławskiej” - podała w komunikacie wrocławska uczelnia.

Także władze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdecydowały o odwołaniu do 22 marca imprez skupiający powyżej 200 osób.

Z kolei władze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z powodu zagrożenia koronawirusem w krajach UE odwołały organizowany co roku na przełomie kwietnia i maja wyścig autostopem z Wrocławia do różnych miast w Europie.

Według danych przedstawionych w czwartek przez wojewodę dolnośląskiego Jarosława Obremskiego na terenie Dolnego Śląsk pięć osób jest hospitalizowanych z podejrzenie koronawirusa, 45 objętych jest kwarantanną lub izolacja, a 171 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

PAP - Nauka w Polsce, Piotr Doczekalski

pdo/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023