Nauka dla Społeczeństwa

14.04.2024
PL EN
12.09.2019 aktualizacja 13.09.2019

Europejska konferencja nt. śmigłowców - od wtorku na PW

Mielec, 10.11.2016. Śmigłowiec Black Hawk w PZL Mielec, 10 bm. Dzisiaj Zakłady odwiedził wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. (dd/cat) PAP/Darek Delmanowicz Mielec, 10.11.2016. Śmigłowiec Black Hawk w PZL Mielec, 10 bm. Dzisiaj Zakłady odwiedził wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. (dd/cat) PAP/Darek Delmanowicz

Międzynarodowa konferencja 45th European Rotorcraft Forum ruszy we wtorek 17 września na Politechnice Warszawskiej. Ponad 200 naukowców oraz inżynierów z całego świata będzie rozmawiać o śmigłowcach.

Jest to najważniejsza konferencja z dziedziny wiropłatów organizowana w Europie co roku cyklicznie w jednym z sześciu krajów europejskich: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Holandii i Rosji. W tym roku do grona organizatorów konferencji jako siódmy kraj dołącza Polska.

Udział w konferencji zapowiedziało ponad 200 naukowców oraz inżynierów zajmujących się tematyką wiropłatów z całego świata.

Głównymi organizatorami są Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa oraz Uczelniane Centrum Badawcze Lotnictwa i Kosmonautyki.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie http://erf2019.pw.edu.pl/

Sesje tematyczne poprzedzone będą wykładami plenarnymi, wygłoszonymi przez z Stefana Thomé`a z Airbus Helicopters, Lucę Medici oraz Michella Arrę z Leonardo Helicopters oraz Sebastiena Dubois z Clean Sky 2 JU. Specjalną sesję dedykowaną programowi CleanSky programu ramowego UE Horyzont 2020 poprowadzi Andrzej Podsadowski – project officer w programie CleanSky. Po plenarnych referatach przed budynkiem CZIiTT zaplaanowano lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – EC135.

W konferencji wezmą udział naukowcy, inżynierowie, badacze i użytkownicy śmigłowców z ponad 23 krajów świata, specjalizując się w zagadnieniach związanych z tematyką śmigłowców i wiropłatów. W trakcie trzydniowej konferencji wygłoszonych będzie ponad 120 referatów w 39 sesjach tematycznych, m.in. na temat aerodynamiki, mechaniki lotu, dynamiki, systemy bezzałogowe czy symulacja i bezpieczeństwo.

Uczestnicy konferencji odwiedzą WSK PZL-Świdnik SA oraz Instytut Lotnictwa w Warszawie.

Konferencja potrwa do 19 września 2019 r.

Nauka w Polsce - PAP

zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024