Rzeszów/ Studenci będą ostrzegać przed zagrożeniami na drogach

Studenci przebrani za śmierć, z kosami w dłoni pojawią się na czterech dużych i ruchliwych przejściach dla pieszych w Rzeszowie; pomogą przejść przez jezdnię, rozdadzą opaski odblaskowe - akcja jednej z rzeszowskich uczelni ma zwrócić uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym.

Happening przeprowadzą studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik uczelni Przemysław Pawlak akcja ma zwrócić uwagę pieszych na zagrożenia w ruchu drogowym oraz poprawić ich bezpieczeństwo.

Akcja "Bezpieczna droga z WSPiA" potrwa dwa dni; we wtorek po południu, od godz. 14, i w środę rano.

Studenci przebrani za śmierć, z kosami w dłoni pojawią się na czterech dużych i ruchliwych przejściach dla pieszych: na al. Rejtana, ul. Kopisto, al. Powstańców Warszawy i al. Cieplińskiego w Rzeszowie. Będą rozdawać przechodniom opaski odblaskowe i przeprowadzać pieszych przez jezdnię.

Happening organizowany jest w ramach IV Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które odbędzie się w środę. W jego czasie przewidziano pokazy minersko-pirotechniczne, pożarnicze, tłumienie buntu więźniów, symulację wypadku drogowego oraz prezentacje wyposażenia służb i instytucji ochrony bezpieczeństwa. Będą także konferencje i prelekcje naukowe, a także konkurs o puchar Komendanta Głównego Policji. Udział w imprezie zapowiedziało prawie 20 różnych służb mundurowych i stowarzyszeń.

Święto rozpocznie obchody 5-lecia realizowanego przez WSPiA Programu Edukacyjno-Badawczego "Bezpieczna przyszłość", który ma na celu promowanie szeroko rozumianej edukacji prawnej oraz edukacji na rzecz bezpieczeństwa.(PAP)

api/ js/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: zespół stresu pourazowego związany z wyższym poziomem insuliny we krwi

  • Fot. Adobe Stock

    Biolożka antropocenu: w przyszłości to miasta mogą być oazą bioróżnorodności

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera