Trwa rejestracja na konferencję programową Narodowego Kongresu Nauki w Gdańsku | Nauka w Polsce

Trwa rejestracja na konferencję programową Narodowego Kongresu Nauki w Gdańsku

Zróżnicowanie modeli uczelni i instytucji badawczych będzie tematem kolejnej konferencji programowej Narodowego Kongresu Nauki, która odbędzie się w Gdańsku 26 i 27 kwietnia. Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu już mogą zarejestrować się na stronie internetowej.

Konferencja "Zróżnicowanie modeli uczelni i instytucji badawczych - kierunek i instrumenty zmian" to siódma z dziewięciu konferencji programowych poprzedzających Narodowy Kongres Nauki, planowany na wrzesień 2017 roku.

Odbędzie się ona na Politechnice Gdańskiej 26 i 27 kwietnia. Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu już mogą zarejestrować się za pośrednictwem strony: http://www.nauka.gov.pl/zroznicowanie-modeli-uczelni-i-instytucji-badawczych-kierunek-i-instrumenty-zmian/

"Podczas konferencji w Gdańsku prowadzona będzie dyskusja nad systemem uczelni w Polsce oraz nad kryteriami i metodami różnicowania uczelni. Poruszona będzie istotna kwestia, jaką jest zdefiniowanie misji uniwersytetów badawczych, badawczo-dydaktycznych i uczelni dydaktycznych. Równolegle będzie prowadzona debata na temat roli Polskiej Akademii Nauk i instytutów badawczych, jak również kierunku rozwoju i mechanizmów finansowania wyższych uczelni zawodowych w systemie nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce" - informuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencję rozpoczną wystąpienia rektora Politechniki Gdańskiej prof. Jacka Namieśnika oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Wystąpienie tematyczne poświęcone tworzeniu kultury jakości i uniwersytetom badawczym wygłosi prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej prof. Maciej Żylicz.

Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy program i informacje logistyczne są dostępne na stronie: www.nkn.gov.pl

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera