Uczelnie i instytucje

Przy Politechnice Wrocławskiej ruszył zespół szkół akademickich

Politechnika Wrocławska otworzyła w poniedziałek pierwszą na Dolnym Śląsku szkołę średnią licealną i gimnazjalną, która działa przy tej wyższej uczelni. Naukę w nowej placówce podjęło 76 licealistów i 72 gimnazjalistów.

Jak powiedział PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego uczelni, w rekrutacji do Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej uczestniczyło ponad 700 uczniów.

„Dostał się co piąty chętny. Liczymy, że absolwenci po maturze podejmą studia na naszej uczelni” - dodał Charytoniuk.

Zaznaczył, że gimnazjaliści i licealiści będą się uczyć w jednym z najnowszych budynków uczelni, w którym wydzielono dla nich dwa piętra z osobnym wejściem. Jednak wybrane zajęcia np. z chemii będą się odbywały w uczelnianych laboratoriach.

„Uczniowie będą mieli kontakt z naszymi studentami. Jednak pracownicy naukowi uczelni nie będą na stale zaangażowani w zajęcia. Do nauczania w zespole szkół akademickich uczelnia zatrudniła trzydziestu nauczycieli” - powiedział Charytoniuk.

Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej pozyskał również specjalistyczne dodatkowe wyposażenie m.in. ma dwie nowe pracownie robotyki, które sfinansowali prywatni sponsorzy. Darczyńcami są światowy gigant w branży telekomunikacyjnej oraz jeden z najbogatszych polskich biznesmenów, który jest absolwentem wrocławskiej politechniki.

Uczniowie nie będą mieli tradycyjnych lekcji wychowania fizycznego, ale w ramach uczelnianego studium w-f będą mogli wybrać nietypowe zajęcia m.in. szermierkę, szachy czy aerobic.

Pierwsza szkoła akademicka przy wyższej uczelni powstała w Polsce w 1998 r. przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

PAP - Nauka w Polsce

ros/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Dziesięcioro laureatów XVI edycji Studenckiego Nobla

  • Fot. materiały prasowe

    Uniwersytet Śląski rozpoczął budowę Śląskiego Interdyscyplinarnego Centrum Chemii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera