Uczelnie i instytucje

Wybitni chińscy studenci z wizytą w Polsce

<strong>Pod koniec marca do Polski przyleci grupa 20 wybitnych studentów z Chin</strong>. W ramach prestiżowej wymiany Chinese - European Partnership for Development (CEPD), goście wraz z 20 polskimi studentami odwiedzą m.in. Warszawę, Kraków, Wrocław.<em> Głównym partnerem projektu jest KGHM Polska Miedź, a jednym z patronów medialnych projektu jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.</em>

To jeden z najbardziej prestiżowych projektów studenckich w Polsce. Celem projektu jest budowanie silnych więzi na poziomie akademickim oraz biznesowym pomiędzy Polską i Chinami. To również niepowtarzalna szansa dla przedsiębiorców chcących wypromować swoją działalność na rynkach obu regionów.

Podobnie jak w ubiegłym roku zostały w niego zaangażowane najlepsze uczelnie Polski i Chin: Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Peking University oraz - szósty najlepszy uniwersytet na świecie według Financial Times - Hong Kong University of Science and Technology.

Na projekt składają się dwie części, każdą z nich stanowią 11-dniowe wyjazdy, podczas których Polscy studenci goszczą delegację chińską w Europie i odwrotnie. Liczba uczestników jest ograniczona ściśle do grupy najlepszych i wyróżniających się studentów wybranych podczas wymagającego procesu rekrutacyjnego.

W ramach europejskiej części CEPD studenci odwiedzą nie tylko polskie miasta, ale także centra biznesowe Unii Europejskiej. Uczestnicy poznają Warszawską i Frankfurcką Giełdę Papierów Wartościowych oraz skorzystają ze szkolenia w siedzibie Komisji Europejskiej, w których udział weźmie komisarze UE ds. programowania finansowego i budżetu - Janusz Lewandowski. W programie znalazły się także wizyty w najważniejszych instytucjach Unii - Parlamencie Europejskim i Europejskim Banku Centralnym.

Podczas spotkań z europosłami, biznesmenami, ekonomistami oraz prezesami banków uczestnicy projektu będą zgłębiać wiedzę o europejskim i chińskim rynku i gospodarce.

Uroczysta Gala Otwarcia projektu Chinese- European Partnership for Development 2012 odbędzie się 25 marca w siedzibie Business Centre Club w Warszawie. Europejska część projektu zakończy się 4 kwietnia br., natomiast część chińska odbędzie się między 10 a 21 września br.

Honorowymi patronami projektu zostały instytucje takie jak: Narodowy Bank Polski, Giełda Papierów Wartościowych, Business Centre Club, Parlament Europejski, Ambasada Chin, Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Pełny harmonogram wizyt oraz informacje poświęcone Chinese - European Partnership for Development można znaleźć na stronie www.cepd.info.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Akademia Kopernikańska i Szkoła Główna Mikołaja Kopernika: niskie finansowanie sparaliżowało pracę

  • Fot. Adobe Stock

    Szczecin/ Są wyniki pierwszej rekrutacji na ZUT i PUM; rekordy bije stomatologia

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera