Trwają przygotowania do VIII Lubelskiego Festiwalu Nauki

<strong>&quot;Nauka w służbie przyrody&quot; - pod takim hasłem odbędzie się <a href="http://www.festiwal.lublin.pl/">VIII Lubelski Festiwal Nauki (LFN) </a>- największa impreza popularnonaukowa organizowana przez środowisko naukowe Lublina, Puław i Dęblina. </strong>Trwają już przygotowania do tej imprezy, która odbędzie się między 17 a 23 września. W tym roku koordynatorem imprezy został Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. <em><strong>Jednym z patronów medialnych festiwalu jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.</strong></em>

Jak poinformowali organizatorzy z Uniwersytetu Przyrodniczego, hasło tegorocznej edycji festiwalu zwraca uwagę na ścisły związek człowieka z przyrodą. Zjawiska zachodzące w środowisku potwierdzają, że przyroda kształtuje człowieka i że jest on odpowiedzialny za przyrodę.

Podczas festiwalu w atrakcyjnej formie naukowcy zaprezentują osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy oraz korzyści, jakie można uzyskać dzięki właściwemu jej rozwojowi.

"LFN jest adresowany do wszystkich ludzi interesujących się nauką, kulturą, sztuką, zjawiskami otaczającego nas świata. Dzieciom pokaże, że na ich ciekawskie pytania odpowiedzi dostarcza wiedza. Młodzieży, że nauka kreuje racjonalny pogląd na świat i umiejętność działania w nim. Seniorom, że zmienia otaczający świat i każdego z nas" - wyjaśniają przedstawiciele uczelni.

W krótkim czasie można będzie wysłuchać wielu ciekawych wykładów, dowiedzieć się, co dobrego lub jakie zagrożenia niesie wiedza naukowa i jaka jest odpowiedzialność za wykorzystanie odkryć naukowych. Podczas festiwalu będzie można odwiedzić niedostępne na co dzień pomieszczenia w uczelniach, instytucjach i laboratoriach, w których pracują ludzie nauki.

Dla mieszkańców Lublina, zwłaszcza młodzieży, wyjątkową atrakcją będzie zapewne Piknik Naukowy na placu Marii Curie-Skłodowskiej, który odbędzie się w niedzielę (18 września). Lubelskie uczelnie przygotowują widowiskowe pokazy, doświadczenia i prezentacje. W minionych latach pikniki podczas lubelskiego festiwalu gromadziły tłumy.


"W czasie Festiwalu odbędzie się, podobnie jak w ubiegłym roku, Tygiel 2011, czyli III Lubelski Kongres Studenckich Kół Naukowych, który umożliwia prezentację zainteresowań naukowych i pozanaukowych studentów. Chcielibyśmy, aby wyzwolił on ogromne możliwości tkwiące w zdolnych, młodych ludziach" - deklaruje przewodniczący komitetu naukowego festiwalu prof. Edward Pałys.

Na czele Komitetu Honorowego stoi minister nauki i szkolnictwa wyższego - prof. Barbara Kudrycka.


Szczegółowy program LFN będzie dostępny na stronie Festiwalu: www.festiwal.lublin.pl

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ tot/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 27.07.2024. PAP/Andrzej Jackowski

    Gdańsk/ Wkrótce odbędzie się czwarta edycja Pikniku Nauki Fahrenheita

  • Fot. materiały prasowe

    Komunikacja zwierząt i uczący się mózg - na festiwalu Copernicus w Krakowie już od 20 maja

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera