O grafenie na dwóch konwersatoriach Politechniki Warszawskiej

<strong>Polscy naukowcy - m.in. prof. Jacek Baranowski i dr inż. Włodzimierz Strupiński - opowiedzą o zastosowaniach grafenu oraz jego licznych zaletach </strong>12 i 26 maja podczas cyklu wykładów na Politechnice Warszawskiej, zorganizowanych przez Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

W ubiegłym roku przyznano Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za badania grafenu, materiału niezwykle elastycznego i wytrzymałego, który może mieć wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu.

Grafen jest bardzo dobrym przewodnikiem, nadaje się do wytwarzania wyświetlaczy dotykowych, źródeł światła, baterii słonecznych i wielu innych urządzeń. Niedawno Baranowski i Strupiński jako pierwsi na świecie opatentowali metodę produkcji grafenu na skalę przemysłową, która przechodzić teraz będzie etap testów i prób.

Wykłady odbędą się w sali 134 o godz. 16.15.

12 maja prof. Baranowski opowie o własnościach grafenu oraz jego możliwych zastosowaniach, a dr Strupiński skupi się na technologiach jego otrzymywania.

26 maja wykłady poprowadzą: prof. Jerzy Krupka i dr Mariusz Zdrojek z PW, którzy przybliżą charakterystykę grafenu uzyskaną przy pomocy różnego rodzaju przyrządów i metod badań laboratoryjnych.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NASK opublikował nowy wariant polskiego modelu sztucznej inteligencji PLLuM

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: AI pomoże w uniknięciu strat wody przy awarii wodociągu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera