Nauka dla Społeczeństwa

10.12.2022
PL EN
07.03.2011 aktualizacja 07.03.2011

IMM rozpoczyna przygotowania do obchodów 55. rocznicy powstania

<strong>Na stronie internetowej Instytutu Maszyn Matematycznych w Warszawie (www.imm.org.pl ) można się zapisywać na obchody organizowanego w przyszłym roku jubileuszu 55-lecia istnienia IMM.</strong> Nie ma żadnych ograniczeń ani warunków wstępnych. Uroczystości zaplanowano na 5 czerwca 2012 roku.

Obchody będą się składać z trzech części: jubileuszowego posiedzenia rady naukowej, wieczoru artystycznego oraz wystawy, która będzie pokazywać historię i dokonania instytutu oraz przypominać początki informatyki w Polsce.

Dokładny plan i przebieg rady naukowej zostanie przyjęty, zatwierdzony i opublikowany na stronie internetowej IMM do końca marca tego roku, a wieczoru artystycznego - do końca kwietnia 2011.

Instytut Maszyn Matematycznych jest najstarszą polską placówką naukowo-badawczą w kraju zajmującą się budową i oprogramowaniem komputerów oraz ich stosowaniem w nauce i przemyśle. Początki sięgają roku 1957, kiedy to Polska Akademia Nauk powołała do życia samodzielną placówkę naukową o nazwie - Zakład Aparatów Matematycznych, przekształconą od 1962 roku w Instytut Maszyn Matematycznych.

IMM był w swojej historii głównym, a przez długi czas jedynym, ośrodkiem tworzącym polską informatykę. To tu rozpoczęto m.in. produkcję komputerów z serii ZAM, minikomputerów serii MERA i MAZOVIA oraz systemów pomiarowych VIRT.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022