Wznawia działalność MiNI Akademia Matematyki PW

<strong>26 lutego na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędą się pierwsze po zimowej przerwie zajęcia MiNI Akademii Matematyki.</strong> Rozpocznie je wykład dr. Mariusza Zająca pt. &quot;Krzywizna&quot;.

Jak informuje dr Krzysztof Bryś, prodziekan do spraw studenckich Wydziału MiNI, w trakcie najbliższego spotkania jego uczestnicy będą się mogli dowiedzieć, czym się różnią krzywe od prostych, kiedy jedne krzywe są bardziej krzywe od innych i czy każdą krzywą można wyprostować. Prowadzący opowie o tym, jak mogą zakrzywiać się powierzchnie i odpowie na pytanie, czy płaska mapa może wiernie oddać zakrzywienie Ziemi. 

Po wykładzie rozpoczną się zajęcia warsztatowe, w trakcie których uczniowie będą mogli zbadać własności różnych interesujących krzywych.

MiNI Akademia Matematyki - pomyślana jako cykl zajęć dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - zainaugurowała działalność 14 marca 2010 roku. Jej celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, a zajęcia przygotowują i prowadzą pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału MiNI.

Do końca tego roku szkolnego odbędą się jeszcze trzy spotkania - 19 marca, 9 kwietnia i 7 maja. Dwa najbliższe zostaną poświęcone inwersji i pojęciu nieskończoności w matematyce. Szczegóły na stronie: www.adakemia.mini.pw.edu.pl.

Początek najbliższego spotkania o godz. 14.00.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

  • Komunikacja naukowa i popularyzacja nauki. Fot. A. Wojaczek

    Ponad 20 osób ukończyło pierwsze studia z popularyzacji nauki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera