<strong>Zwiedzanie Przylądka Canaveral na Florydzie, netbooki i iPody czekają na zwycięzców V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie "DialNet Masters". </strong>Zapisy do konkursu - którego głównym tegorocznym motywem jest kosmos - trwają do końca stycznia na stronie www.dialnetmasters.pl.
Olimpiada ma charakter kilkuetapowych rozgrywek drużynowych, w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Zespoły składają się z czterech uczniów (niekoniecznie z jednej klasy) i nauczyciela-opiekuna. Pedagodzy są pełnoprawnymi uczestnikami olimpiady - wygrywają nagrody i otrzymują dyplomy, ale nie uczestniczą w rozwiązywaniu zadań. Do "DialNet Masters" można zgłosić od trzech do pięciu drużyn z jednej szkoły, w zależności od jej wielkości.
"Na każdym z etapów turnieju uczestnicy +DialNet Masters+ powinni logicznie myśleć, orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem" - informuje przedstawicielka organizatorów Anna Kwolek.
Rejestracji drużyn towarzyszą zapisy kibiców. Zespół, który zgromadzi najwięcej fanów, otrzyma specjalne wyróżnienie podczas wielkiego finału, który odbędzie się 16 czerwca we Wrocławiu. Wylosowani kibice najpopularniejszej drużyny również otrzymają cenne nagrody.
Główną nagrodą główną dla zdobywców I miejsca jest wycieczka do Stanów Zjednoczonych - w programie m.in. zwiedzanie Nowego Jorku i Przylądka Canaveral na Florydzie, gdzie znajduje się ośrodek lotów kosmicznych im. J. F. Kennedy\\'ego oraz Stacja Sił Powietrznych Cape Canaveral. Wśród przyznanych nagród rzeczowych znajdą się m.in. netbooki, iPody, uczestnicy otrzymają również dyplomy i zaświadczenia.
Merytorycznie tegoroczną olimpiadę wspierają Politechnika Łódzka, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Program Cisco Networking Academy oraz Intel. Po raz trzeci honorowym patronatem "DialNet Masters" objął Urząd Komunikacji Elektronicznej.
PAP - Nauka w Polsce
ekr/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.