FNP sfinansuje wyjazdy 34 naukowców na międzynarodowe konferencje

<strong>34 polskich naukowców otrzyma dofinansowanie udziału w międzynarodowych kongresach, sympozjach i konferencjach naukowych. Stypendia konferencyjne - w tym roku po raz pierwszy - </strong><strong>przyznała</strong><strong> badaczom Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP)</strong>. Dofinansowanie wynosi od 1,2 tys. do 8 tys. złotych.

Jak informuje FNP, w konkursie, w którym wzięło wzięło udział aż 203 kandydatów, przyznano 34 stypendia o łącznej wysokości ponad 129 tysięcy złotych.

Najwyższe dofinansowanie - po 8 tys. złotych - otrzymało 4 uczonych. Trzech z nich - Łukasz Jaremko z Uniwersytetu Warszawskiego, Mariusz Jaremko z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, Łukasz Madej z Akademii Górniczo-Hutniczej - wyjedzie na konferencje do Australii. Robert Gryboś z Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni Polskiej Akademii Nauk weźmie udział w spotkaniu naukowców w Japonii.

Niewiele mniej - 7 tys. złotych wsparcia - uzyskał Rafał Tomecki z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Michał Heller z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał 6 tys. złotych wsparcia finansowego na wyjazd do Austrii.

Najmniej kosztowne okazały się naukowe wyjazdy Artura Kijaka z Uniwersytetu Śląskiego, który weźmie udział w konferencji na Węgrzech, Daniela Płatka z Uniwersytetu Jagiellońskiego na wyjazd do Szwecji i Magdaleny Bator ze Społecznej Wyższej Szkoły Zarządzania, która będzie zdobywała wiedzę na Węgrzech.

W programie stypendiów konferencyjnych FNP dofinansowuje uczestnictwa polskich naukowców w międzynarodowych kongresach, sympozjach i konferencjach naukowych w Polsce lub za granicą.

Jak informuje organizator, o stypendium mogą ubiegać się obywatele polscy do 35. roku życia, którzy są pracownikami lub doktorantami w krajowej szkole wyższej lub innej instytucji prowadzącej badania naukowe. Osoby, które chciałyby skorzystać ze stypendium, powinny wygłosić na międzynarodowej konferencji referat lub komunikat zaaprobowany przez organizatorów. Jednocześnie powinni udokumentować swój dorobek naukowy w dziedzinie odpowiadającej tematycznie konferencji.

Stypendium może być wykorzystane na dofinansowanie kosztów podróży, opłat konferencyjnych, zakwaterowania bądź wyżywienia w czasie konferencji.

Wnioski do kolejnych trzech tegorocznych edycji programu stypendiów konferencyjnych można zgłaszać do 30 kwietnia, 30 czerwca i 30 października. Naukowcy, którzy chcą się ubiegać o przyznanie stypendium powinni wypełnić wniosek elektroniczny dostępny na tej stronie. Następnie wydrukować go i wraz z wymaganymi załącznikami przesłać na adres Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, które przeprowadza procedury konkursowe. EKR

PAP - Nauka w Polsce

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera