Uczelnie i instytucje

Szczepan Górtowski zwycięzcą II Olimpiady Logistycznej

Szczepan Górtowski - zwycięzca II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
Szczepan Górtowski - zwycięzca II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

<strong>Szczepan Górtowski, uczeń trzeciej klasy Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy, wygrał II Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną.</strong> Pokonał ponad 3,5 tys. innych uczniów, a w nagrodę otrzymał zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki i nagrody rzeczowe.

Laureatów wyróżniono 16 kwietnia w siedzibie organizatora olimpiady - Wyższej Szkoły Logistyki.

"Nie mogę w to uwierzyć. Finałowe pytania były bardzo trudne, dlatego nie byłem pewny, czy wskazałem prawidłowe rozwiązania. Bardzo się cieszę" - mówił zwycięzca II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zapewnił również, że w przyszłości najprawdopodobniej zajmie się budowaniem oprogramowań dla branży logistycznej.

Drugie miejsce zajął Marcin Żurowski z Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu, a trzecie - Emil Szymański z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi.

Najlepszą Szkołą II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej okazał się Zespół Szkół Spożywczych im. St. Staszica w Krajence. Zgodnie z regulaminem olimpiady, za najlepszą szkołę uznaję się taką, której przedstawiciele zdobędą w finale najwięcej punktów. Szkoła z Krajenki jako jedyna w Polsce, wprowadziła do finału aż trzech uczniów, którzy zajęli miejsca: 10., 24. i 28.

II Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna rozpoczęła się 15 października 2009 roku. Wówczas do I etapu przystąpiło 3644 uczniów z 128 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Przez sześćdziesiąt minut odpowiadali na czterdzieści pytań, opracowanych przez komitet naukowy, złożony z wykładowców akademickich. Rozwiązując test jednokrotnego wyboru sprawdzali swoją wiedzę z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami oraz magazynami, a także z technik i technologii w procesach logistycznych.

Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 503 uczestników. Półfinał odbył się 10 grudnia 2009 roku w dziesięciu miastach Polski: Poznaniu, Warszawie, Elblągu, Sulechowie, Łodzi, Wrocławiu, Wieluniu, Sandomierzu, Oświęcimiu, Brzesku i Szczecinie. Ostateczna rozgrywka odbyła się pod koniec marca 2010 roku w siedzibie WSL. Wtedy to 35 uczniów, dokładnie w południe przystąpiło do rozwiązywania zadań problemowych.

"W porównaniu z rokiem ubiegłym znacznie wzrósł poziom zawodów" - zapewnił Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. EKR

PAP - Nauka w Polsce

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera