W Poznaniu o szczepieniach, w Warszawie o chirurgii

<strong>Czy szczepienia to największy sukces medycyny XX wieku</strong> będą się zastanawiać uczestnicy konferencji, która odbędzie się 24 lutego w Poznaniu. Dzień później, podczas IX Czwartku Chirurgicznego w Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjaliści poruszą ważny temat <strong>diagnostyki i leczenia chorych z przewlekłym niedokrwieniem kończyn dolnych</strong>. <p style="margin-bottom: 0cm"><br /> </p>

Pierwszą imprezę organizują: Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA - Poland oraz Młoda Farmacja, drugą - Studenckie Koło Naukowe przy Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie.

Jak zapowiadają organizatorzy, w czasie poznańskiego spotkania uczestnicy będą dyskutować m.in. na temat bezpieczeństwa szczepień, perspektyw badań nad szczepionką przeciwko HIV/AIDS i przeciwnowotworową. Druga część będzie dotyczyła praktycznych aspektów szczepień ochronnych, nowych szczepionek i aktualnych rekomendacji.

Konferencja rozpocznie się o godz. 14.00 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym w Poznaniu, a więcej informacji na jej temat można uzyskać na stronie: www.ifmsa.ump.edu.pl.

Podczas warszawskiego Czwartku Chirurgicznegodojdzie zaś do dyskusji o aktualnych poglądach na temat miażdżycy, rozpoznawaniu i kwalifikacji do leczenia chorych z przewlekłym niedokrwieniem kończyn dolnych, leczeniu zachowawczym, zabiegach wewnątrznaczyniowych oraz o klasycznych operacjach naczyniowych, w tym także o amputacjach kończyn.

Impreza będzie częścią trzeciego już cyklu studenckich spotkań naukowych. VIII Czwartek Chirurgiczny odbył się 3 grudnia 2009 r. Dyskutowano wówczas na temat zastosowania laparoskopii w leczeniu ostrych schorzeń jamy brzusznej. X Czwartek Chirurgiczny, który odbędzie się 8 kwietnia, przebiegnie pod hasłem raka trzustki.

Najbliższe spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, w sali wykładowej im L. Paszkiewicza Centrum Biostruktury WUM (ul. Chałubińskiego 5). Więcej informacji na stronie: http://czwartkichirurgiczne.wum.edu.pl. ESZ

PAP - Nauka w Polsce

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: zaledwie 30 proc. chorych na astmę stosuje się do zaleceń i systematycznie przyjmuje leki

  • Fot. Adobe Stock

    W ramach misji IGNIS naukowcy przetestują urządzenie do sterowania komputerem za pomocą mózgu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera