Historia i kultura

Darmowy kurs specjalistyczny archeologii podwodnej

Podwodna dokumentacja rysunkowa
Podwodna dokumentacja rysunkowa

<strong>Roczny, bezpłatny kurs specjalistyczny dotyczący archeologii podwodnej</strong> organizuje dla absolwentów wszystkich kierunków studiów z różnych uczelni Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 stycznia.

Podstawowymi warunkami wzięcia udziału w bezpłatnym kursie jest posiadanie dyplomu licencjata lub magistra archeologii albo każdego innego kierunku studiów. Niezbędnym warunkiem zakwalifikowania jest również posiadanie certyfikatu uprawniającego do samodzielnego nurkowania:- CMAS P2, PADI - RESCUE (oraz równoważne stopnie innych organizacji) lub deklaracja ukończenia kursu przed wyjazdem na praktyki podwodne na wymagany stopień.

Wszyscy kandydaci muszą mieć także ważne badania lekarskie uprawniające ich do nurkowania.

Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów zarówno w dziedzinie archeologii, jak i nurkowania. Do współpracy zaproszono pracowników Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Instytutu Oceanografii UG, Muzeum Nurkowania, Warszawskiego Klubu Płetwonurków oraz inne osoby związane z dokumentacją archeologiczną i pracami podwodnymi.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

Osoby, które prześlą zgłoszenia i będą spełniały kryteria zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Spotkania odbędą się w dniach 20-22 stycznia w Instytucie Archeologii UW. Początek zajęć przewidziany jest na 13-14 lutego 2010 r.

Wszelkie informacje dotyczące kursu można uzyskać pisząc pod adres: archeologiapodwodna@gmail.com lub kontaktując się z Agatą Trzop-Szczypiorską, specjalistą ds. promocji i rekrutacji (tel. kom. 0 508 268 931).

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: http://www.crimeaproject.com/  SZZ

PAP - Nauka w Polsce

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera