<strong>Pod koniec przyszłego roku rozpocznie działalność Małopolski System Informacji Turystycznej.</strong> Przedsięwzięcie o wartości 20 mln zł dofinansowywane jest pieniędzy unijnych.
"Rok 2010 będzie przełomowy dla tego projektu, ponieważ spodziewamy się, że uda się zakończyć wszystkie inwestycje z nim związane i wyposażyć wszystkie punkty informacji turystycznej w taki sposób, byśmy pod koniec roku mogli powiedzieć, że system pomału zaczyna ruszać" - poinformowała dyrektor departamentu promocji i turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Elżbieta Kantor.
Małopolski System Informacji Turystycznej swoim zasięgiem obejmie całe województwo i zostanie zbudowany w oparciu o już działające centra informacji turystycznej, a także nowe punkty wyłonione w drodze audytu. Do projektu mogły przystąpić wszystkie zainteresowane gminy i powiaty turystyczne z regionu.
Celem projektu jest to, by każdy turysta - niezależnie od miejsca, w którym się znajduje - miał dostęp do takiej samej informacji o wszystkich atrakcjach turystycznych znajdujących się na terenie regionu.
System będzie działał tradycyjnie poprzez centra oraz w warstwie cyfrowej. Jego najważniejsze zadanie to informowanie o różnorodnych atrakcjach i produktach turystycznych, infrastrukturze turystycznej, oferowanych możliwościach spędzania wolnego czasu, ciekawych imprezach i inicjatywach. Będzie też pomagał zainteresowanym w zorganizowaniu czasu wolnego w Małopolsce oraz promował region i jego ofertę turystyczną. Głównym źródłem finansowania przedsięwzięcia do roku 2013 będzie Małopolski Regionalny Program Operacyjny (MRPO), z którego przeznaczone zostanie 3 mln euro. 1 mln euro dołoży województwo małopolskie, a kolejny 1 mln euro - uczestniczące w projekcie jednostki samorządu terytorialnego. RGR
PAP - Nauka w Polsce
kap
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.