Tendencje rozwojowe napędów kosmicznych - konferencja CBK PAN

<strong>Silniki rakietowe i przepływowe, jedno i wielostopniowe systemy transportu kosmicznego, niekonwencjonalne i przyszłościowe napędy kosmiczne - to główne tematy VI międzynarodowej konferencji poświęconej tendencjom rozwojowym napędów kosmicznych</strong>, odbywającej się w dniach 20-21 listopada w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie.

Konferencja jest organizowana jest przez Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN oraz Polskie Towarzystwo Astronautyczne, przy współpracy Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, Instytutu Optoelektroniki WAT i Instytutu Lotnictwa.

W programie - jak informuje mgr Andrzej Kotarski, wiceprezes Polskiego Towarzystwo Astronautycznego - znalazły się 23 referaty, w tym dwa wystąpienia specjalistów z Francji i Włoch. Wybrane materiały konferencyjne zostaną opublikowane w czasopiśmie naukowym Polskiego Towarzystwa Astronautycznego "Postępy Astronautyki" na przełomie 2009/2010 roku.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Katowice/ Producent satelitów dołączył do hubu gamingowo-technologicznego

  • 16.04.2025. Na zdjęciu dyrektor generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej Josef Aschbacher podczas wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej, przed drugim dniem III Konferencji Bezpieczeństwa ESA na Zamku Królewskim w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    Szef ESA o odkrywaniu kosmosu: to wręcz niewiarygodne, ile robi Europa przy relatywnie niewielkich środkach

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera