Studenci SGH najlepsi w konkursie marketingu internetowego Google

<strong>Studenci Szkoły Głównej Handlowej zwyciężyli w europejskim konkursie Online Marketing Challenge organizowanym przez Google</strong>. Polacy pokonali 2187 zespołów z 57 krajów.

W zwycięskim zespole znaleźli się: Agata Rundo, Karolina Szmit, Marta Grzymała, Tomasz Nowiński i Karol Milewski.

W ramach konkursu musieli nawiązać współpracę z lokalną firmą i opracować dla niej skuteczną kampanię marketingową w internecie. Studenci z Polski podjęli się promocji firmy sprzedającej soczewki kontaktowe.

Wszystkie zespoły uczelniane otrzymały ekwiwalent 200 USD z przeznaczeniem na reklamę w programie Google AdWords. Konieczne było przygotowanie strategii, przeprowadzenie kampanii, przeanalizowanie wyników i przedstawienie firmie rekomendacji działań w przyszłości.

Zespoły miały trzy tygodnie na zaprojektowanie i wdrożenie strategii, a następnie przesłanie raportu o kampanii do międzynarodowego jury. W jego składzie znaleźli się przedstawiciele renomowanych uczelni na świecie. Specjalny algorytm Google stworzył ranking 150 czołowych zespołów z całego świata, uwzględniający efekty kampanii poprzez zwiększenie: liczby kliknięć prowadzących do witryny i aktywności na stronie. Wśród 15 najlepszych zespołów, których projekty poddano ocenie jury, znalazły się aż dwa zespoły z SGH.

Konkurs jest ćwiczeniem odbywającym się w ramach zajęć na uczelni, umożliwiającym studentom zdobycie praktycznego doświadczenia w zakresie reklamy internetowej.

"Jestem bardzo dumny z sukcesu naszych studentów. Zajęcie pierwszego miejsca w Europie jest praktycznym sprawdzianem ich umiejętności. Dzięki umiejętnie zaplanowanej i przeprowadzonej kampanii, przy niewielkim budżecie udało im się w krótkim czasie zwiększyć liczbę odwiedzin na stronie sprzedawcy o ponad 30 proc." - powiedział Marcin Dudek, opiekun zwycięskiego zespołu.

Konkurs Online Marketing Challenge jest obecnie jednym z największych na świecie konkursów uniwersyteckich - w rywalizacji udział wzięło 2187 zespołów z 57 krajów. 12 miesięcy temu, w pierwszej edycji, 1607 zespołów reprezentowało 47 państw.

PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 28.01.2025. Polska Agencja Kosmiczna w Warszawie. PAP/Albert Zawada

    MRiT: Marta Ewa Wachowicz nowym prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej

  • Na zdjęciu prof. Michał Tomza, prof. Maria Leptin, prof. Justyna Olko. Fot. ERC

    Profesorowie Justyna Olko i Michał Tomza - ambasadorami sieci ERC

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera