Specjaliści: leczenie złamań implantami to przyszłość chirurgii

Specjaliści uważają, że leczenie złamań za pomocą implantów powoduje, że chory wcześniej wraca do normalnego życia. <strong>&quot;Leczenie implantami to przyszłość chirurgii ręki&quot;</strong> - powiedział prof. Leszek Romanowski organizator XIV Kongresu Europejskiej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki FESSH.

Przez trzy dni ponad 1100 chirurgów z całego świata będzie dzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu chirurgii ręki, łokcia i barku.

Według uczestników kongresu coraz częściej w leczeniu złamań powinno się stosować implanty.

"Teraz jak leczymy złamanie to pacjent musi przez sześć tygodni nosić gips, a później jeszcze przez pół roku przechodzić rehabilitację unieruchomionej ręki. W przypadku zastosowania w leczeniu złamań implantów pacjent już po kilku dniach może wrócić do normalnego życia" - powiedział PAP prof. Leszek Romanowski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Prof. Romanowski uważa, że leczenie złamań implantami, ze względu na ich koszt nie będzie powszechne w najbliższych latach.

"Nowe metoda leczenia nie zastąpi gipsu, ale w określonych zaleceniach lekarskich może znacząco przyczynić się do poprawy jakości życia pacjenta. Być może ze względu na rozwój technologii już za 10 lat będziemy mówili o gipsie jako metodzie historycznej" - powiedział PAP Romanowski.

XIV Kongres FESSH jest pierwszym tej rangi spotkaniem chirurgów, ortopedów, chirurgów plastycznych i fizjoterapeutów zajmujących się problemami urazów kończyny górnej, które odbywa się w naszym kraju. Poznań wygrał rywalizację na organizatora tego kongresu z Budapesztem i Monachium. KPR

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: znaczenie zawodu profilaktyka będzie z roku na rok rosnąć

  • dr hab. Wojciech Feleszko z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Fot. materiały prasowe

    Powstaje mapa alergii u dzieci w Polsce – Allerscan

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera