Najświeższe informacje kardiologiczne dostępne na stronie www.aterotromboza.org.pl

Instytut Aterotrombozy będzie publikował polskie wersje doniesień z serwisu www.theheart.org. Od 1 czerwca na stronie<strong> </strong><a href="http://www.aterotromboza.org.pl/"><strong>www.aterotromboza.org.pl</strong></a>  pojawiają się na bieżąco najnowsze aktualności ze świata kardiologii.

Redaktorem naczelnym nowej redakcji został dr Marcin Grabowski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jak poinformował rzecznik prasowy Instytutu Aterotrombozy, Sławomir Rybka, Instytut zawarł porozumienie z redakcją serwisu theheart.org i otrzymał prawo do publikacji polskich tłumaczeń najciekawszych doniesień. Dzięki tej współpracy, każdy lekarz uzyska bezpłatny dostęp do aktualnych informacji medycznych pochodzących z wiarygodnego źródła.

Każdy użytkownik - dodaje rzecznik - ma możliwość zamówienia bezpłatnego newslettera, zawierającego odnośniki do najnowszych doniesień, które opublikowano w danym tygodniu. Oprócz najnowszych doniesień, newsletter zawiera także odnośniki do aktualnych streszczeń badań klinicznych, pochodzących z autorskiego projektu Instytutu Aterotrombozy - trialBase. W bazie tej znajduje się już ponad 3 tysiące streszczeń badań klinicznych przede wszystkim z zakresu kardiologii i dziedzin jej pokrewnych.

Jak poinformował Rybka, wszystkie streszczenia opracowane są w języku polskim, według klucza, który umożliwia łatwe wyszukiwanie właściwych informacji. W trialBase umieszczane są wszystkie badania, nie tylko z zakresu samej kardiologii, ale również z pogranicza tej dziedziny - wiążące kardiologię z neurologią, diabetologią, nefrologią, kardiochirurgią, chirurgią naczyniową czy angiologią.

Theheart.org to jeden z największych serwisów medycznych dostarczających wiedzę na temat chorób sercowo-naczyniowych, ich leczenia, czynników ryzyka oraz metod skutecznej prewencji. Wortal należy do amerykańskiej spółki WebMD Health Professional Network, która jest jednym ze światowych liderów wśród firm zajmujących się publikacją treści medycznych w internecie.

Odbiorcy theheart.org to kardiolodzy, lekarze innych specjalizacji, pielęgniarki, analitycy medyczni oraz przedstawiciele prasy z całego świata. Sławomir Rybka zapewnia, że serwis ten cieszy się dużą popularnością także wśród polskich lekarzy. EKR

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: zaledwie 30 proc. chorych na astmę stosuje się do zaleceń i systematycznie przyjmuje leki

  • Fot. Adobe Stock

    W ramach misji IGNIS naukowcy przetestują urządzenie do sterowania komputerem za pomocą mózgu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera