PARP: duże zainteresowanie dofinansowaniem szkoleń i studiów podyplomowych

<strong>Suma, na jaką opiewają złożone do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wnioski na szkolenia i studia podyplomowe, aż czterokrotnie przekroczyła dostępny w tym roku budżet wynoszący 509 mln złotych</strong> - informuje rzecznik PARP, Monika Karwat-Bury. Do Agencji wpłynęło 1100 wniosków na kwotę ponad 2,1 mld złotych.

Jak informuje Karwat-Bury, nabór, który zakończył się w marcu był jedynym w tym roku. Wnioski składały uczelnie wyższe organizujące studia podyplomowe, organizatorzy szkoleń otwartych, przedsiębiorcy zamierzający szkolić swoich pracowników na szkoleniach zamkniętych oraz organizatorzy szkoleń adresowanych tylko do pracowników konkretnej firmy. Lista projektów, które otrzymały dofinansowanie będzie znana w lipcu, zatem dofinansowane szkolenia z nowej listy rozpoczną się na przełomie III i IV kwartału tego roku.

Prawie połowa z ponad tysiąca złożonych wniosków dotyczy szkoleń otwartych, w drugiej kolejności przedsiębiorcy wnioskowali o dofinansowanie szkoleń zamkniętych (ponad 340 wniosków) oraz studiów podyplomowych (ponad 170 wniosków).

"Obecnie rozpoczęła się ocena formalna wniosków, która powinna się zakończyć pod koniec kwietnia, chyba że w trakcie oceny we wnioskach stwierdzone zostaną uchybienia i błędy podlegające korektom lub uzupełnieniom. Wtedy termin oceny formalnej wniosków zostanie odpowiednio wydłużony o czas niezbędny na dokonanie korekt lub uzupełnień przez projektodawców, nie dłużej jednak niż do 7-8 maja" - mówi Agnieszka Rybińska, zastępca prezesa PARP.

Jak podkreśla rzecznik Agencji, tegoroczny konkurs będzie rozstrzygnięty w połowie roku, ale chętni do podnoszenia kwalifikacji mogą już teraz skorzystać z usług firm szkoleniowych, które oferują dofinansowane szkolenia. W ubiegłorocznym konkursie PARP przyznała dofinansowanie ponad 200 projektom szkoleniowym oraz studiom podyplomowym.

Więcej informacji o projektach, które rozpoczęły rekrutacje można uzyskać pod adresem internetowym: http://www.parp.gov.pl/index/index/103 . KOL

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Jemielniak: ilość dezinformacji politycznej rośnie; czas na systemową interwencję

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: Polacy wciąż niechętnie przyznają się do problemów ze zdrowiem psychicznym

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera