<strong>Suma, na jaką opiewają złożone do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wnioski na szkolenia i studia podyplomowe, aż czterokrotnie przekroczyła dostępny w tym roku budżet wynoszący 509 mln złotych</strong> - informuje rzecznik PARP, Monika Karwat-Bury. Do Agencji wpłynęło 1100 wniosków na kwotę ponad 2,1 mld złotych.
Prawie połowa z ponad tysiąca złożonych wniosków dotyczy szkoleń otwartych, w drugiej kolejności przedsiębiorcy wnioskowali o dofinansowanie szkoleń zamkniętych (ponad 340 wniosków) oraz studiów podyplomowych (ponad 170 wniosków).
"Obecnie rozpoczęła się ocena formalna wniosków, która powinna się zakończyć pod koniec kwietnia, chyba że w trakcie oceny we wnioskach stwierdzone zostaną uchybienia i błędy podlegające korektom lub uzupełnieniom. Wtedy termin oceny formalnej wniosków zostanie odpowiednio wydłużony o czas niezbędny na dokonanie korekt lub uzupełnień przez projektodawców, nie dłużej jednak niż do 7-8 maja" - mówi Agnieszka Rybińska, zastępca prezesa PARP.
Jak podkreśla rzecznik Agencji, tegoroczny konkurs będzie rozstrzygnięty w połowie roku, ale chętni do podnoszenia kwalifikacji mogą już teraz skorzystać z usług firm szkoleniowych, które oferują dofinansowane szkolenia. W ubiegłorocznym konkursie PARP przyznała dofinansowanie ponad 200 projektom szkoleniowym oraz studiom podyplomowym.
Więcej informacji o projektach, które rozpoczęły rekrutacje można uzyskać pod adresem internetowym: http://www.parp.gov.pl/index/index/103 . KOL
PAP - Nauka w Polsce
agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.