Uczelnie i instytucje

Bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli na Uniwersytecie Śląskim

Do 4 kwietnia można się zgłaszać na bezpłatne kwalifikacyjne studia podyplomowe <strong>&quot;Nauczyciel zawodu z przyszłością&quot;,</strong> organizowane przez Uniwersytet Śląski w Katowicach i Politechnikę Śląską.

Projekt jest adresowanych do osób z dyplomem ukończenia szkoły wyższej i mieszkających w województwie śląskim, małopolskim, opolskim świętokrzyskim lub łódzkim.

Jak informuje rzecznik prasowy UŚ Magdalena Ochwat, studiować mogą nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy chcą rozszerzyć swoje kwalifikacje o uprawnienia do nauczania nowego przedmiotu, a także osoby zatrudnione w firmach i instytucjach niezwiązanych z edukacją i kształceniem.

Ochwat zapewnia, że uzyskane kwalifikacje pozwolą nauczać przedmiotów takich jak: teleinformatyka, technika urządzeń audiowizualnych, mechanika automatyki przemysłowej, mechanika urządzeń precyzyjnych, mechatronika, technika urządzeń informatycznych, elektromechanika, mechanika maszyn i urządzeń, technika bezpieczeństwa i higieny pracy, obsługa finansowo- statystyczna, obsługa biurowa instytucji administracji publicznej, logistyka procesów produkcyjno-usługowych, logistyka dystrybucji towarów i usług oraz opieka andragogiczna i pielęgnacyjna.

W programie studiów - dodaje rzecznik - są również następujące przedmioty: pedagogika ogólna i społeczna, psychologia rozwoju człowieka, uczenia się i nauczania, podstawy teoretyczne zawodu, technologie informacyjne, dydaktyka ogólna, podstawy teorii kształcenia i wychowania, metodyka pracy wychowawczej nauczyciela, edukacja ludzi dorosłych, nowoczesne technologie w praktyce zawodu, metody aktywizujące w edukacji, kultura języka, etyka zawodowa, emisja głosu itp.

Osoby zainteresowane studiami powinny zgłaszać swoje kandydatury w Dziale Kształcenia Uniwersytetu Śląskiego, przy ul. Bankowej 12.

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera