<strong>Zakłady Azotowe "Puławy" oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie będą współpracować przy projektach badawczych, a studenci UMCS będą odbywać praktyki w puławskiej firmie. Umowę o współpracy podpisali 30 marca rektor UMCS prof. Andrzej Dąbrowski oraz prezes zarządu Zakładów Azotowych "Puławy" Paweł Jarczewski</strong>. "Na początek będziemy realizować jeden projekt badawczy dotyczący zagospodarowania odpadów azotanu magnezu" - powiedział rektor UMSC. Dodał, że szczegóły projektu będą jeszcze ustalane.
Umowa przewiduje też organizowanie w ZA "Puławy" praktyk dla studentów UMCS - głównie z wydziałów chemii i fizyki. "Jest to na razie porozumienie ramowe, szczegóły będą jeszcze uzgadniane" - zaznaczył prorektor UMCS ds. kształcenia prof. Stanisław Chibowski.
Na mocy porozumienia także pracownicy ZA Puławy będą odbywać w UMCS studia podyplomowe na różnych kierunkach.
ZA Puławy to największa w Polsce firma w branży nawozowo- chemicznej i liczący się na świecie producent nawozów, melaminy i kaprolaktamu. Około połowa przychodów firmy pochodzi z eksportu.REN
PAP - Nauka w Polsce
agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.