Wykład o granicach między filozofią, a nauką na Uniwersytecie Śląskim

<strong>&quot;Pojęcie granicy u źródeł greckiego myślenia&quot;,</strong> to tytuł wykładu, który odbędzie się w środę, 25 marca, na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie - w ramach cyklu &quot;Problem granic w filozofii i nauce&quot; - poprowadzi dr Dariusz Kubok.

"Nie ulega wątpliwości, że pojęcie granicy jest jednym z fundamentalnych problemów filozofii. Już u samych źródeł tradycji filozoficznej Zachodu problem ten był nie tylko tematyzowany, lecz stał się jednym z centralnych zagadnień wczesnej myśli greckiej. Referat stawia sobie za cel ukazanie wieloaspektowości pojmowania granicy" - pisze w abstrakcie do wykładu dr Kubok.

W ramach cyklu "Problem granic w filozofii i nauce" odbędą się również wykłady: "Granice poznania Wszechświata" dr Marka Biesiady - 22 kwietnia; "Złożoność procesów biologicznych" prof. Jerzego Łuczki - 6 maja; "Epistemologiczne podstawy niewiary" prof. Jana Woleńskiego - 20 maja; "Problem niebytu i granicy u Wittgensteina" dr Włodzimierza Heflika - 3 czerwca.

Środowe spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w sali sympozjalnej III (IV piętro) Wydziału Nauk Społecznych.

Więcej informacji na temat wykładów jest dostępnych na stronie: www.filozofia-wspolczesna.us.edu.pl/podstrony/granice.php

PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Kulesza: rośnie przyzwolenie na przemoc, jesteśmy dla siebie coraz gorsi

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka ds. rynku pracy: gotowość do zmian cenniejsza niż wyuczony zawód

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera