Ministerstwo Edukacji i Nauki

16.05.2022
PL EN
25.04.2019 aktualizacja 25.04.2019

Wielkopolskie/ Rozbudowa PWSZ w Pile dzięki dotacji z resortu nauki

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W 2020 roku zakończyć się ma przebudowa i wyposażanie jednego z budynków Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile (Wielkopolskie). Rozbudowa bazy dydaktycznej kierunków inżynierskich możliwa jest dzięki pozyskanej przez uczelnię dotacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 4 mln zł, na rozbudowę bazy dydaktycznej kierunków inżynierskich uczelnia pozyskała ponad 3,4 mln zł.

Umowę na współfinansowanie realizacji projektu podpisał w środę w Pile z władzami uczelni wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin.

Rektor PWSZ w Pile Donat Mierzejewski poinformował w środę, że w ciągu najbliższych miesięcy starsza część budynku Instytutu Politechnicznego zyska nową formę i specjalistyczne wyposażenie.

Nowoczesne sprzęty pojawią się m.in. w laboratorium inżynierii produkcji, pracowni technologii prac załadunkowych, laboratorium silników i metrologii oraz pracowni wytrzymałości materiałów. Doposażona zostanie także stacja kontroli pojazdów oraz hamownia silnikowa.

"Wszystkie te działania otworzą nowe możliwości praktycznego kształcenia przyszłych inżynierów, którzy wpływać będą na rozwój innowacyjnej gospodarki. Bardzo dziękuję za te środki, będą nam bardzo pomocne w zakresie kształcenia tu, w północnej Wielkopolsce. Zdajemy sobie sprawę z naszej misji i staramy się dobrze wypełniać to zadanie" – powiedział rektor.

Minister Jarosław Gowin podkreślił, że pilska uczelnia w doskonały sposób przygotowuje wykwalifikowane kadry na potrzeby regionalnego rynku pracy, dobrze wpisując się w założenia strategii zrównoważonego rozwoju.

"Takie uczelnie są niezwykle potrzebne Polsce, niezwykle potrzebne polskiej młodzieży. Bardzo ważne jest, by w sposób systematyczny podnosić poziom kształcenia i działania uczelni zawodowych" - powiedział.

Biuro prasowe uczelni poinformowało, że podczas wizyty w Pile wicepremier mógł przekonać się także, jak wyglądają najnowsze inwestycje PWSZ, m.in. innowacyjne Centrum Symulacji Medycznych. 

PAP - Nauka w Polsce, Rafał Pogrzebny

rpo/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022