Uczelnie i instytucje

Polscy wykładowcy będą uczyć polskiego w Gruzji i na Ukrainie

<strong>Dwie wyjazdowe szkoły języka i kultury polskiej - w Gruzji i na Ukrainie - rozpoczną się w poniedziałek.</strong> Organizują je działająca przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach Szkoła Języka i Kultury Polskiej oraz stowarzyszenie jej sympatyków. Pieniądze na oba projekty przekazał Senat RP.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Uniwersytetu Śląskiego Magdalena Ochwat, zajęcia o charakterze językowo-kulturowym potrwają w obu krajach do 11 listopada.

Druga już wyjazdowa szkoła na Ukrainie rozpocznie się w Charkowie, następnie zajęcia przeniosą się do Doniecka, a stamtąd do Dniepropietrowska. Dwie wykładowczynie będą prowadzić ćwiczenia ze studentami uniwersytetów we wszystkich trzech miastach, ale także w stowarzyszeniach polskich i polonijnych tam działających i z osobami uczącymi się języka polskiego w parafiach.

Ubiegłoroczna szkoła spotkała się na wschodniej Ukrainie z ogromnym zainteresowaniem. Okazało się, iż od kilkunastu lat nie gościli na tamtych terenach polscy wykładowcy.

W tym samym czasie dr hab. Jolanta Tambor oraz dr Aleksandra Achtelik poprowadzą wyjazdową szkołę w Tbilisi. Będą w niej uczestniczyć studenci tamtejszego uniwersytetu oraz uczniowie działającej w Tbilisi szkoły polskiej. Wieczorami będą się odbywać metodyczne zajęcia warsztatowe dla nauczycielek Gruzinek, uczących w polskiej szkole. LUN

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Akademia Kopernikańska i Szkoła Główna Mikołaja Kopernika: niskie finansowanie sparaliżowało pracę

  • Fot. Adobe Stock

    Szczecin/ Są wyniki pierwszej rekrutacji na ZUT i PUM; rekordy bije stomatologia

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera