Na doktorantów, którzy chcieliby się podszkolić w zakresie umiejętności miękkich, czeka Kuźnia Mlodych Talentów. Czterodniowe warsztaty, organizowane przez Akademię Młodych uczonych PAN, odbędą się we wrześniu. Ich motywem przewodnim jest popularyzacja nauki.
Szkoła letnia skierowana jest do doktorantów reprezentujących nauki o życiu oraz nauki ścisłe i techniczne. Tegoroczna Kuźni Młodych talentów AMU odbędzie się między 18 a 21 września 2018 w Domu Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie k. Warszawy. Jej motywem przewodnim będzie popularyzacja nauki.
KMT ma na celu integrację najlepszych doktorantów w Polsce oraz trening umiejętności miękkich niezbędnych w pracy naukowej. Uczestnicy KMT będą mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje interpersonalne i zdolności komunikacyjne poprzez udział w dyskusjach panelowych, debacie oksfordzkiej i różnych warsztatach. Dodatkowo będą mogli wysłuchać wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez najlepszych specjalistów z Polski.
Radę Programową KMT stanowią członkowie Akademii Młodych Uczonych PAN oraz ich doktoranci, którzy dołożą wszelkich starań, aby zapewnić wysoki poziom warsztatów. W czasie KMT 2018 odbędą się m.in. warsztaty z emisji głosu i narzędzi informatycznych wspomagających pracę naukową, oraz, tradycyjnie już, z niezbędnej w badaniach (choć niezwiązanej z popularyzacją nauki) biostatystyki. Będzie również możliwość zapoznania się z zagadnieniem dotyczącymi sposobów popularyzacji nauki i kontaktów z mediami.
Spotkania integracyjne organizowane w trakcie KMT 2018 pozwolą na bezpośrednia wymianę doświadczeń naukowych w interdyscyplinarnym gronie uczestników i organizatorów, co ma na celu nawiązanie kontaktów w środowisku naukowym i umożliwienie dalszej współpracy w realizacji badań naukowych.
W IV edycji szkoły letniej KMT tradycyjnie odbędzie się konkurs na najlepszą prezentację naukową.
Nagrodą główną ufundowaną przez firmę GENORE jest 2500 zł, które zwycięzca przeznaczy na udział w wybranej konferencji naukowej.
Więcej informacji na stronie: http://amu.pan.pl/kmtamu/ oraz na stronie fb: https://www.facebook.com/events/980143858799351/
PAP - Nauka w Polsce
lt/ zan/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.