Sobotnie wykłady otwarte na wydziale fizyki UW

Promieniowanie jest wokół nas. Poza wszechobecnym promieniowaniem elektromagnetycznym docierającym z kosmosu i tym wytwarzanym przez człowieka, otacza nas jeszcze promieniowanie jonizujące - elektromagnetyczne i korpuskularne. <strong>Jak je badać, oceniać jego zasięg i osłabiać niekiedy jego działanie - opowie prof. Zygmunt Szefliński w trakcie najbliższego - sobotniego, porannego wykładu na Wydziale Fizyki UW.</strong>

W kolejne soboty odbędą się następne wykłady. Pierwszy z serii miał miejsce 11 października i dotyczył stanów skupienia materii. Następne poświęcone będą m.in. elektryczności (prof. Andrzej Wysmołek), zjawiskom optycznym (prof. Tadeusz Stacewicz), magnetyzmowi (prof. Adam Babiński) i fizyce półprzewodników (dr Jacek Szczytko).

Wykłady, wspierane ze środków miasta, przeznaczone są dla uczniów szkół średnich. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży fizyką, a poprzez przedstawienie różnorodnych doświadczeń i pokazów stanowią doskonałe uzupełnienie lekcji szkolnych. Na stronie internetowej wydziału znajdują się ich wykazy, streszczenia i zdjęcia - począwszy od jesiennej sesji roku 2003/2004. W tej chwili w bazie znajduje się 77 wykładów.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

kap

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Przyrodnicy i aktywiści apelują do europosłów, by zagłosowali przeciwko osłabieniu ochrony wilka w UE

  • Fot. Adobe Stock

    Lublin/ Centrum obrazowania cyfrowego roślin otwarte w Uniwersytecie Przyrodniczym

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera