Polska będzie miała dostęp do Cochrane Library

cochrane_library.94.jpg
cochrane_library.94.jpg

<p>1 stycznia 2007 roku <strong>Polska dołączy do grupy ośmiu państw umożliwiających swoim obywatelom bezpłatny dostęp do internetowej wersji biblioteki Cochrane Library</strong>.&nbsp;&nbsp;Biblioteka ta jest ogromnym zbiorem informacji z dziedziny medycyny. Może stanowić źródło wiedzy zarówno dla pacjentów, lekarzy specjalistów, jak i pracowników naukowych.</p>

 Cochrane Library powstała w 1995 roku, dzięki współpracy międzynarodowej grupy specjalistów zrzeszonych w non-profitowej, skupiającej ponad 6000 członków (badaczy, lekarzy i przedstawicieli innych zawodów medycznych) organizacji The Cochrane Collaboration. Jej zadaniem jest wybieranie wiarygodnych i udokumentowanych badaniami klinicznymi publikacji oraz analiza przedstawionych w nich wyników.

 Do tej pory z zasobów biblioteki korzystać mogły Australia, Dania, Finlandia, Irlandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Szwecja i Wielka Brytania.

 Biblioteka Cochrane Library przez stronę Agencji Oceny Technologii Medycznych: www.aotm.gov.plv

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Pawłowska

reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    NFZ: 11 milionów Polaków ma nadciśnienie tętnicze

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci: 8 lat trwa średnio diagnozowanie celiakii w Polsce

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera