Dzień Elektroniki Samochodowej w Politechnice Łódzkiej

<p>Prezentacja najnowszych trendów w elektronice motoryzacyjnej i związanych z przemysłem samochodowym prac badawczych prowadzonych&nbsp; w Politechnice Łódzkiej oraz&nbsp;<a href="http://www.prz.rzeszow.pl/">Politechnice Rzeszowskiej</a> to cele III Sympozjum&nbsp; &quot;<strong>Dzień Elektroniki Samochodowej - Bezpieczeństwo w pojazdach</strong>&quot;, które na 26 maja zaplanowano w Łodzi. Organizatorami są Instytut Elektroniki i Instytut Pojazdów <a href="http://www.p.lodz.pl/">Politechniki Łódzkiej</a>.</p>

„Prezentacje dotyczą przede wsystkim zagadnień ściśle związanych z poprawą bezpieczeństwa w pojazdach - zastosowania sieci informatycznych do komunikacji między podzespołami w samochodzie, monitoringu stanu psychofizycznego i zmęczenia kierowcy, satelitarnych systemów lokalizacji pojazdów, a także poprawy kultury i bezpieczeństwa pracy silników spalinowych” - informuje Karolina Dankowska z Politechniki Łódzkiej.

Sympozjum jest skierowane do pracowników uczelni wyższych i studentów, dealerów i pracowników serwisów samochodowych, rzeczoznawców samochodowych i przedstawicieli Polskiego Związku Motorowego, do uczniów szkół średnich o profilu elektronicznym i samochodowym, a także do wszystkich miłośników motoryzacji.

Jak informuje Karolina Dankowska, firma "Renault Polska" przedstawi niektóre rozwiązania, stosowane przez koncern Renault w pojazdach, dotyczące bezpieczeństwa i zasad testowania samochodów. Planowany jest także pokaz praktyczny sprzętu diagnostycznego dla serwisów samochodowych, przygotowany przez firmę "Best Products" z Poznania, przedstawiciela niemieckiej spółki GUTMANN oraz wystawa najnowszych pojazdów koncernu Renault, prezentowana przez firmę "Przygucki Intern-Car".

Program sympozjum "Dzień Elektroniki Samochodowej - Bezpieczeństwo w pojazdach":
- "Bezpieczeństwo czynne w pojazdach"  Tomasz Widerski, Instytut Elektroniki PŁ;
- "Systemy bezpieczeństwa firmy Renault" - Marek Tworek, Renault Polska;
- "Monitorowanie zmęczenia kierowców: systemy badawcze i komercyjne" Aleksandra Królak, Instytut Elektroniki PŁ;
- "Urządzenia diagnostyczne firmy Gutmann" Best Products, Poznań;
- "Magistrala CAN w systemach bezpieczeństwa pojazdów" - Kazimierz Kamuda, Politechnika Rzeszowska;
- "Nowoczesne magistrale informatyczne w pojazdach" Tomasz Widerski, Instytut Elektroniki PŁ;
- "Europejski system lokalizacji satelitarnej GALILEO" - Sławomir Hausman, Piotr Korbel, Instytut Elektroniki PŁ;
- "Wymagania stawiane silnikom spalinowym" - Jacek Leyko, Instytut Pojazdów PŁ.

Sesja odbędzie się od godz. 9.30 w gmachu Instytutu Elektroniki PŁ przy ul. Wólczańskiej 211/215, w auli 416 (budynek Trzech Wydziałów). Wstęp wolny.

PAP - Nauka w Polsce, Bogusława Szumiec-Presch
reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: pracownicy przyszłości powinni znać narzędzia AI oraz cechować się empatią i kreatywnością

  • 13.05.2025. Przewodnictwo Polski w Radzie UE. Konferencja "Sztuczna inteligencja w metrologii" w Kielcach, 13 bm. (ad) PAP/Piotr Polak

    Prezes GUM: sztuczna inteligencja zmienia oblicze metrologii

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera