Lublin/ Zmarł prof. Tomasz Zubilewicz, specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz angiologii

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Nie żyje prof. Tomasz Zubilewicz, wieloletni Kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie. Lekarz zmarł w czwartek, o czym poinformowano na stronie placówki.

Nabożeństwo żałobne – jak przekazano – zostanie odprawione w najbliższy wtorek, 25 czerwca, o godz. 13.00 w kaplicy cmentarnej przy ul Unickiej w Lublinie.

Prof. Zubilewicz rozpoczął pracę w USK Nr 1 w 1994 roku, zajmując kolejno stanowiska młodszego asystenta, asystenta, starszego asystenta. Od 2010 r. pełnił obowiązki Ordynatora Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii, od listopada 2011 r. do połowy 2022 r. był Kierownikiem Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii USK nr 1. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 22 marca 2018 r.

Profesor był specjalistą II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, specjalistą chirurgii naczyniowej oraz specjalistą angiologii. Wieloletnią pracę w szpitalu łączył z działalnością naukową i kształceniem studentów w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

„Pan Profesor był nie tylko wspaniałym lekarzem i cenionym specjalistą, ale przede wszystkim dobrym Człowiekiem, który z pełnym zaangażowaniem ratował ludzkie życie. Uprzejmy i życzliwy, pozostawił w Szpitalu wielu przyjaciół i znajomych, którym będzie Go bardzo brakowało” – napisano na stronie szpitala. Rodzinie, bliskim, współpracownikom i przyjaciołom zmarłego złożono współczucia. (PAP)

ktl/ agz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Dwóch polskich matematyków z Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Matematycznego

  • 25.10.2008 PAP/Jacek Bednarczyk

    15 lat temu zmarł filozof Leszek Kołakowski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera