Uczelnie i instytucje

Politechnika Opolska rozpoczyna budowę obiektu za ponad 36 mln zł

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W środę na Politechnice Opolskiej podpisano umowę z wykonawcą budowy nowoczesnego kompleksu Newton. Jak poinformowała Anna Kułynycz, rzecznik prasowy uczelni, koszt inwestycji to 36,6 mln złotych.

Pełna nazwa obiektu, który zostanie wybudowany na kampusie PO, to Innowacyjne Centrum Zintegrowanych Usług Dydaktycznych i Bibliotecznych. Będzie się on składał z pięciu modułów, których integralną częścią będzie hol. Kolejne cztery elementy budynku to biblioteka, aula, część dydaktyczna oraz laboratorium IT. Całość zostanie zwieńczona efektowną elewacją wykonaną z blachy typu corten.

Laboratorium będzie przeznaczone do celów naukowo-badawczych Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki. W części dydaktycznej zaprojektowano dwie sale wykładowe przeznaczone do prezentacji multimedialnych. Na piętrze znajdować się będzie dwudzielna sala wykładowa, również z możliwością prezentacji multimedialnych oraz przestrzeń dla samorządu studenckiego. Natomiast aula to nowoczesne pomieszczenie konferencyjne o amfiteatralnym układzie siedzeń mogące pomieścić kilkaset osób.

W części bibliotecznej zaplanowano także obszar dostępny dla użytkowników spoza uczelni, mieszczący informatorium biblioteczne, strefy czytelnicze, stanowiska pracy indywidualnej i grupowej oraz miejsca komputerowe. Tam także zlokalizowany zostanie Dział Wydawnictw. W budynku swoją siedzibę będzie miał także Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej.

Jak poinformowała uczelnia, wykonawca projektu od przekazania terenu budowy (najpóźniej do 31 maja br.) ma 22 miesiące na przeprowadzenie prac. Według zapewnień wykonawcy prace zostaną zakończone jeszcze w 2025 roku.(PAP)

Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Światowy Instytut Bezpieczeństwa Pacjentów będzie współpracować z Uniwersytetem Kaliskim

  • Fot. materiały prasowe

    Konferencja Zagraniczni Absolwenci Uczelni Polskich na Rynku Pracy - w grudniu w Krakowie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera