Opakowanie, etykieta lub koncepcja graficzna: do 30 kwietnia można je zgłaszać w studenckim konkursie

Adobe Stock
Adobe Stock

Studenci polskich uczelni, którzy mają pomysły na ciekawe opakowania, etykiety lub spójną koncepcję graficzną opakowania dla linii produktowej, mogą się zgłaszać do konkursu Strefa Studenta. Czas na zgłoszenia mija 30 kwietnia.

Konkurs jest częścią programu Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w Krakowie. Mogą wziąć w nim udział studenci przed 30. rokiem życia, którzy mają ważną legitymację studencką.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie wypełnionego formularza wraz z załącznikami w postaci wizualizacji projektu lub dokumentacji projektu w języku polskim lub angielskim oraz skanu ważnej legitymacji studenckiej do 30 kwietnia 2024 r. do godziny 12:00.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach.

W kategorii "Wrażenie" liczą się "nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania". Opakowanie zgłaszane w tej kategorii powinno być: estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce.

W kategorii "Funkcjonalność i forma" oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Elementy brane pod uwagę to nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań.

Zaś kategoria "Szata graficzna" skierowana jest do grafików tworzących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. Oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu.

Zwycięzcy każdej z trzech kategorii otrzymają nagrody pieniężne, możliwość prezentacji swojego pomysłu na targach Packaging Innovations oraz w konkursie World Star Student Awards, organizowanym przez Światową Organizację Opakowań.

Laureaci zostaną wyłonieni 10 października podczas podczas Targów Packaging Innovations.

Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera