Zmarł wykładowca Uniwersytetu Śląskiego prof. Stanisław Michalczyk

Źródło: Adobe Stock
Źródło: Adobe Stock

W wieku 67. lat zmarł zasłużony naukowiec prof. dr hab. Stanisław Michalczyk, który przez lata wykładał w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego.

O śmierci profesora poinformował w piątek Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

"W wieku 67. lat zmarł profesor doktor habilitowany Stanisław Michalczyk - zasłużony naukowiec od dziesięcioleci pracujący w naszym Instytucie. Pan Profesor wniósł nieoceniony wkład w rozwój polskich nauk o komunikowaniu oraz wychował kilka pokoleń polskich dziennikarzy" - przekazał instytut.

Profesor Michalczyk w grudniu 1987 r. obronił pracę doktorską "Rola tygodników miejskich i miejsko-mikroregionalnych śląskiego regionu prasowo-wydawniczego w lokalnej komunikacji społecznej". W 2001 r. habilitował się na podstawie pracy zatytułowanej "Media lokalne w systemie komunikowania. Współczesne tendencje i uwarunkowania rozwojowe". Rok później nadano mu tytuł profesora w zakresie nauk humanistycznych.

Zajmował się problemami teorii komunikowania masowego, komunikowania politycznego oraz lokalnego. Jest autorem ośmiu monografii, redaktorem prac zbiorowych oraz autorem około stu artykułów naukowych. Prowadził wykłady z teorii komunikowania masowego oraz komunikowania politycznego.

Został sześć razy nagrodzony Nagrodą JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego oraz pełnił funkcję profesora nadzwyczajnego w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.(PAP)

Nauka w Polsce, Julia Szymańska

jms/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Wikipedia/ domena publiczna. Fot. Tadeusz Rolke

    20 lat temu zmarł Stefan Swieżawski – filozof, świecki audytor na II Soborze Watykańskim

  • Siedziba główna Open AI w San Francisco, Kalifornia (USA) - widok z okna. EPA/JOHN G. MABANGLO

    Polak głównym naukowcem w OpenAI

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera