Gdańsk/ Olga Tokarczuk otrzyma tytułu doktora hc Uniwersytetu Gdańskiego

Pisarka Olga Tokarczuk podczas spotkania z czytelnikami w Centrum Kongresowym ICE Kraków (mr/ran) PAP/Łukasz Gągulski
Pisarka Olga Tokarczuk podczas spotkania z czytelnikami w Centrum Kongresowym ICE Kraków (mr/ran) PAP/Łukasz Gągulski

w poniedziałek, 18 marca, w Dworze Artusa w Gdańsku odbędzie się uroczyste nadanie noblistce Oldze Tokarczuk tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego - poinformowała uczelnia.

Rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Gdańskiego Magdalena Nieczuja–Goniszewska poinformowała PAP w czwartek, że Senat Uniwersytetu Gdańskiego na wniosek Rady Wydziału Filologicznego przyznał noblistce Oldze Tokarczuk tytuł doktora honorowego za "jej twórczość literacką oraz działalność kulturalną i społeczną".

"Laudację przedstawi prof. Małgorzata Książek-Czermińska, a sama Noblistka wygłosi wykład. Uroczyste posiedzenie Senatu odbędzie się w Dworze Artusa w Gdańsku w poniedziałek 18 marca 2024 o godz. 10" - dodała Nieczuja–Goniszewska.

W poniedziałek o godz. 17, pisarka spotka się ze społecznością akademicką na wydziale filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sali Teatralnej im. Jerzego Limona (budynek Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51). Rozmowę poprowadzi prof. Stanisław Rosiek.(PAP)

Krzysztof Wójcik

kszy/ pat/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 14.06.2023. Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, prof. dr. hab. n. med. Piotr Ponikowski PAP/Sebastian Borowski

    Wrocław/ Prof. Piotr Ponikowski najwyżej notowanym polskim naukowcem w dziedzinie medycyny

  • Źródło: Wydział Chemii UW

    Chemiczka z UW laureatką grantu MIT-Poland Lockheed Martin Seed Fund

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera