Nauka dla Społeczeństwa

22.04.2024
PL EN
08.01.2024 aktualizacja 08.01.2024

Dni informacyjne Programu Horyzont Europa – pod koniec stycznia

Adobe Stock Adobe Stock

Ruszyła rejestracja na konferencję „Szeroki Horyzont”, poświęconą Programowi Ramowemu UE Horyzont Europa. Bezpłatne wydarzenie, podczas którego m.in. będzie można poznać potencjalnych partnerów do konsorcjów projektowych, odbędzie się w Warszawie w dniach 29-30 stycznia.

Dwudniowa konferencja jest adresowana do firm, instytucji naukowych i badawczych, administracji publicznej, organizacji międzynarodowych oraz przedstawicieli tzw. trzeciego sektora. Organizatorem konferencji jest Krajowy Punkt Kontaktowy wraz z Komisją Europejską.

Jak podaje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na swojej stronie, pierwszy dzień będzie poświęcony różnym aspektom związanym z uczestnictwem w Programie Horyzont Europa.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej podejmą tematy związane z budową konsorcjów, pisaniem wniosków, dobrych praktyk związanych z prawami własności intelektualnej czy realizacją przyznanych już grantów. Centralne miejsce w programie zajmie dyskusja na temat wyzwań, jakie stoją przed polskimi podmiotami biorącymi udział w Horyzoncie Europa, w której – poza gośćmi z Komisji Europejskiej – wezmą udział przedstawiciele polskiego środowiska, beneficjentów i ewaluatorów projektów tytułowego programu.

W drugim dniu „Szerokiego Horyzontu” zostaną podjęte zagadnienia związane z ofertą programu Horyzont Europa m.in. dyskusja pt. „Horyzont AI” oraz sesji na temat tego, co będzie się działo w związku z programem Horyzont Europa w 2024 roku. W drugiej części dnia zaplanowano sesje tematyczne. Jak podano, w tym roku Krajowy Punkt Kontaktowy we współpracy m.in. z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej przygotował ponad 20 różnych sesji związanych z poszczególnymi obszarami tematycznymi i aspektami uczestnictwa w Horyzoncie Europa. Szczegółowy harmonogram zostanie zaprezentowany po analizie preferencji uczestników wyrażonych przez nich podczas rejestracji.

Ponadto będzie można odwiedzić stoiska prezentujące ofertę uzupełniającą działania realizowane w Programie Horyzont Europa.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Równolegle, 29 stycznia, odbędzie się wydarzenie towarzyszące – Krajowy Dzień Informacyjny Partnerstwa Clean Hydrogen, na które należy się osobno zarejestrować.

Nauka w Polsce

akp/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024