Poznań/ Trwa nabór zgłoszeń do Nagrody Naukowej Miasta Poznania | Nauka w Polsce

Poznań/ Trwa nabór zgłoszeń do Nagrody Naukowej Miasta Poznania

Fot. Fotolia

Trwa nabór zgłoszeń kandydatów do Nagrody Naukowej Miasta Poznania oraz stypendium dla młodych badaczy poznańskiego środowiska naukowego. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca kwietnia. Miasto na nagrodę i stypendia przeznaczy 180 tys. zł.

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Miasta Poznania, w którym przyznawana jest Nagroda Naukowa oraz stypendia dla młodych naukowców. Nagroda przyznawana jest osobom, które mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi w ciągu ostatnich dwóch lat. Z kolei stypendium przeznaczone jest dla zdolnych badaczy, którzy nie ukończyli 30 roku życia.

Miasto na nagrodę i stypendia przeznaczy 180 tys. zł. Poznański magistrat poinformował, że w tym roku, w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi, wnioski należy przesyłać drogą mailową.

„Aby skutecznie doręczyć wniosek do urzędu, należy wypełniony formularz wydrukować, podpisać i zeskanować - dopuszczalne są zarówno pliki PDF, jak i JPG, czyli zdjęcia gotowego wniosku, a następnie przesłać mailem na adres: akademickipoznan@um.poznan.pl. W przypadku formularza wniosku, oprócz skanu należy przesłać także wersję edytowalną w formacie Word. W temacie wiadomości powinno się wpisać: +Wniosek o Stypendium / Nagrodę Naukową Miasta Poznania+” – wskazał Urząd Miasta Poznania.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 kwietnia.

Magistrat przypomniał, że prawo zgłaszania kandydatów do Nagrody Naukowej oraz stypendiów przysługuje radnym Miasta Poznania, członkom kapituły, działającym w Poznaniu stowarzyszeniom i fundacjom zajmującym się nauką, szkołom wyższym, instytucjom i jednostkom naukowym oraz dotychczasowym laureatom Nagrody Naukowej Miasta Poznania.

Konkurs koordynuje Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ wj/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe UW

    Noblista prof. François Englert doktorem honoris causa UW

  • Fot. materiały prasowe

    Wręczono nagrody w XIX edycji konkursu dla uczniów „Fizyczne Ścieżki”

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera