Opole/ Inauguracja roku akademickiego w formie hybrydowej | Nauka w Polsce
Uczelnie i instytucje

Opole/ Inauguracja roku akademickiego w formie hybrydowej

Fot. Fotolia

Zaplanowana na początek października inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Opolskiej i Uniwersytecie Opolskim odbędą się z minimalną liczbą gości. Zainteresowani przebiegiem uroczystości będą mogli je oglądać za pośrednictwem internetu.

Jak informuje Politechnika Opolska, tegoroczna uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/21 na Politechnice Opolskiej odbędzie się w formie hybrydowej. W ten sam sposób zostaną również poprowadzone zajęcia w trakcie semestru zimowego. Uczelnia dostosowuje swoje działania do sytuacji epidemicznej.

"Inauguracja odbędzie się w hybrydowy sposób. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa sanitarnego, do auli wydziału budownictwa zostanie zaproszone wąskie grono gości, inauguracja będzie transmitowana za pośrednictwem internetu" - zapowiada prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Na hybrydowej formie nauczania opierać się będą zajęcia w semestrze zimowym. "Wykłady będą odbywać się on-line, natomiast zajęcia, w których uczestniczy mniejsza liczba studentów i praktyki, w tradycyjny sposób" - wylicza prof. Lorenc.

Władze Politechniki Opolskiej przygotowały już listę pracodawców, którzy zadeklarowali możliwość przeprowadzenia praktyk studenckich z zachowaniem odpowiedniego reżymu sanitarnego. Studenci kierunków stacjonarnych, którzy z powodu pandemii nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach, będą mogli korzystać z materiałów zamieszczonych na platformie edukacyjnej.

Także Uniwersytet Opolski na swojej stronie informuje, że tegoroczna uroczystość inauguracji roku akademickiego odbędzie się z jedynie z udziałem senatorów i dziekanów UO oraz nieliczną reprezentacją studentów. Cała uroczystość będzie transmitowana, a wykład wykład inauguracyjny pt. "COVID-19: terapia wstrząsowa?" wygłosi prof. dr hab. Paweł Kafarski, doktor honoris causa Uniwersytetu Opolskiego.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ mark/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera