Dzięki polskiemu serwisowi Academio.pl praca studentów w grupach ma stawać się łatwiejsza. W serwisie studenci bezpłatnie dostają narzędzie do pracy w grupach: mogą korzystać ze wspólnych magazynów plików, wspólnego maila czy kalendarza.
W serwisie zintegrowano szereg narzędzi, które mają służyć sprawnej organizacji pracy w grupie i swobodnej komunikacji. Użytkownikami www.academio.pl mogą być nie tylko studenci, ale również nauczyciele akademiccy czy koła naukowe. Serwis może być narzędziem do monitoringu aktywności grupy czy koła i twórczego ingerowania w jej działalność.
Grupy studenckie otrzymują bezpłatne konto, pozwalające na korzystanie ze zintegrowanych narzędzi do zarządzania grupą: forum, magazynu plików, galerii, kalendarza, własnego wiki czy maila grupowego. Serwis daje też możliwość skutecznego i szybkiego powiadamiania członków grupy o spotkaniach i wydarzeniach, m.in. za pomocą listy mailingowej, komunikatora czy RSS. Grupa dostaje też na archiwizowania swojego dorobku 150 MB.
Portal może być wykorzystywany jako zaawansowana wyszukiwarka: uczelni, wydziałów, kierunków, kół oraz materiałów tworzonych przez koła lub np. doktorantów. W serwisie można również wyszukiwać kierunki studiów na podstawie zdawanych przedmiotów maturalnych.
Pomysł na Academio zrodził się z inicjatywy Adama Przymusiały absolwenta Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ. W 2010 r. postanowił wspólnie z przyjaciółmi powołał do życia portal Academio.
PAP - Nauka w Polsce
lt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.