Historia i kultura

W Gdańsku rusza "Telewizja Muzealna"

Czy w Muzeum Bursztynu zobaczymy skorpiona sprzed wieków? Co kryją piwnice Ratusza Głównego Miasta? Jak chronić się przed czarownicami za pomocą butelek? To tylko niektóre z nietypowych pytań, na które odpowiedź będzie można usłyszeć w nowym cyklu Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska (MHMG) rozpoczęło pilotażowym odcinkiem prezentacje cyklu filmów poświęconych wydarzeniom, tematom i opowieściom związanym z tą placówką. Produkcje można oglądać w Internecie – poinformowała Monika Kryger z Działu Edukacji, Promocji i PR-u MHMG.

„Filmy w naszej konwencji to z pewnością projekt innowacyjny. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska to archipelag oddziałów, podróż przez całą historię Gdańska, od jego najdawniejszych czasów, aż po zagadnienia edukacyjne czy badawcze wybiegające w przyszłość. Lecz Muzeum to przecież także wydarzenia, tajemnice czy zagadki”- opowiada Kryger.

Filmy są krótkie, trwają kilka minut. Zdaniem muzealników pokażą ich instytucję w innym niż stereotypowe świetle. Mają nie tylko zachęcić do odwiedzin wszystkich oddziałów muzeum, ale także odkryć sekrety jakie skrywa, a które nie zawsze można poznać w czasie zwiedzania czy uczestnictwa w organizowanych przez instytucje wydarzeniach.

Pierwszy film przedstawia MHMG i najciekawsze atrakcje, jakie czekają na gości muzeum w oddziałach, muzealne eventy i projekt badawczy - unikatowy zegar pulsarowy.

Następne odcinki poświęcone będą m.in. tajemnicom muzeum - miejscom na co dzień niedostępnym dla zwiedzających, spotkaniom z żywą historią i sekretom zbiorów np. w Muzeum Bursztynu.

Wszystkie filmy z muzealnego cyklu co tydzień pojawiać się będą na stronie MHMG (www.mhmg.pl), kanale Youtube (www.youtube.com/mhmgtv) oraz na Facebooku (www.facebook.com/muzeumhistorycznegdansk)

Pilotażowy odcinek dostępny jest na: http://youtu.be/EGHfk_3eU8s

PAP - Nauka w Polsce

szz/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera