Nauka dla Społeczeństwa

10.12.2022
PL EN
27.03.2015 aktualizacja 27.03.2015

Resort nauki ogłosił drugą edycję konkursu "Granty na granty"

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Polskie jednostki naukowe, które ubiegają się o granty unijne, mają szansę otrzymać finansowe wsparcie. Na pokrycie kosztów przygotowania wniosku mogą zdobyć nawet 30 tys. zł. Resort nauki ogłosił właśnie drugą edycję programu „Granty na granty”.

Program „Granty na granty” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowano z myślą o polskich jednostkach naukowych, które ubiegają się o realizację projektów w ramach programów badawczych Unii Europejskiej. W ramach konkursu naukowcy otrzymają finansowe wsparcie przy przygotowaniu wniosku projektowego. Program ma również zachęcać polskie jednostki naukowe do sięgania po granty unijne, a także wspomóc naukowców w podnoszeniu jakości przygotowywanych wniosków.

Jak informuje resort nauki, finansowanie mogą zdobyć te jednostki naukowe, które planują podjąć się roli koordynatora w projekcie i stworzyć międzynarodowe konsorcjum badawcze. Pieniądze mogą być przyznane zarówno na pokrycie przyszłych kosztów przygotowania wniosku, jak i refundację wydatków już poniesionych - jeśli wniosek przekroczył wyznaczony w danym konkursie próg punktowy. Na zwycięskie jednostki czeka wsparcie w wysokości do 30 tys. zł.

Te jednostki, które otrzymały środki na sporządzenie wniosku w poprzedniej edycji programu, a nie uzyskały unijnego finansowania, mogą ubiegać się o wsparcie w przygotowaniu poprawionej wersji wniosku. W tym wypadku wsparcie wyniesie do 15 tys. zł.

W 2015 roku nabór wniosków w ramach programu będzie miał charakter ciągły i potrwa do 31 grudnia. Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022