Zbliżają się walki robotów na Politechnice Gdańskiej

21 kwietnia w Politechnice Gdańskiej odbędzie się IV Trójmiejski Turniej Robotów. Widzowie będą mogli zobaczyć pokaz robotycznego freestylu, a także walki i wyścigi robotów skonstruowanych przez uczestników zawodów.

"Nasz turniej od lat gromadzi miłośników robotyki z całej Polski. W tym roku zaprosiliśmy również gości z zagranicy. Pragniemy zaangażować w imprezę zarówno uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak też studentów oraz każdego zainteresowanego robotyką. Stąd wynika różnorodność konkurencji, w których uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje konstrukcje" - opowiada Damian Szymański z koła naukowego SKALP, które organizuje IV Trójmiejski Turniej Robotów.

Roboty zmagać się będą w kategoriach Minisumo, w której małe roboty walczą na ringu jak prawdziwi zawodnicy sumo lub Linefollower, w której zadaniem robota jest poruszanie się po wyznaczonej linii i jak najszybsze dotarcie do mety.

W planie sobotniego turnieju są także pokazy Microsumo dla konstrukcji jeszcze mniejszych niż w konkurencji Minisumo, a także Micromouse, w której zadaniem robota jest wydostanie się z labiryntu. Ponadto przewidziano dwie kategorie dla robotów wykonanych z części Lego Mindstorms. Z kolei w kategorii Freestyle rywalizować będą roboty dowolnego zastosowania, skonstruowane przez uczestników konkursu.

Zawody odbędą się na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej i trwać będą od godz. 10 do 16. Konstruktorzy robotów, którzy chcieliby wziąć udział w turnieju czas na zgłoszenia mają do 18 kwietnia.

Harmonogram zawodów znajduje się pod adresem: http://ttr.skalppg.pl/harmonogram/

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe CBK PAN

    Polscy naukowcy przetestują kosmiczną koparkę w warunkach imitujących te na Księżycu

  • Fot. Adobe Stock

    Badacze z Politechniki Łódzkiej współtworzą mapę drogową ESG

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera