O rachunku prawdopodobieństwa w MiNI Akademia Matematyki PW

<strong>Nieprawdopodobny rachunek prawdopodobieństwa będzie tematem wykładu i ćwiczeń najbliższej MiNI Akademii Matematyki Politechniki Warszawskiej. </strong>Spotkanie odbędzie się 11 grudnia.

Dr Krzysztof Bryś - matematyk, a także prodziekan do spraw studenckich na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW przedstawi słuchaczom - uczniom szkół ponadgimanazjalnych, nauczycielom i sympatykom nauk ścisłych - podstawowe metody obliczania prawdopodobieństw zdarzeń oraz ich wybrane zastosowania w życiu codziennym.

Wykładowca zapowiada, że zaprezentuje przykłady sytuacji, w których intuicyjne podejście do wyznaczania prawdopodobieństwa prowadzi do niepoprawnych wyników. Wyjaśni te paradoksy, które wykorzystują rachunek prawdopodobieństwa.

Celem zajęć będzie pokazanie, że rachunek prawdopodobieństwa to dział matematyki, który warto i można oswoić.

Wykład rozpoczyna się na Politechnice Warszawskiej o godz. 14.00, a ćwiczenia (obowiązują zapisy) o godz. 15.15.

Organizatorem spotkań MiNI Akademii Matematyki jest Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Spotkania współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 20.05.2024. Pałac Rzeczypospolitej Biblioteki Narodowej w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    Stolica/ Wystawa map świata sprzed odkrycia Ameryki w Pałacu Rzeczypospolitej - od soboty

  • Warszawa, 08.07.2025. Wydarzenie #HaloKosmos w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 9 bm. na którym nastąpiło połączenie na żywo z przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim. PAP/Albert Zawada

    Cztery spotkania dzieci i młodzieży z astronautą na ISS

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera