
<strong>Studenci, doktoranci i tegoroczni absolwenci interesujący się współczesną gospodarką mogą wziąć udział w zajęciach Wiosennej Szkoły Leszka Balcerowicza</strong>. Bezpłatne zajęcia odbędą się między 21 a 23 maja. Zgłoszenia można przesyłać do 13 maja.
Jak podają organizatorzy, w trzydniowych spotkaniach mogą wziąć udział studenci wszystkich lat i kierunków studiów, a także tegoroczni absolwenci i doktoranci (do 32. roku życia), którym nieobce są sprawy polskiej i światowej gospodarki. W zajęciach nie mogą brać udziału osoby, które uczestniczyły w warsztatach Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza w 2009 r.
Trzydniowe seminarium pod hasłem "Grecka lekcja dla polskiej gospodarki", odbędzie się w dniach 21-23 maja w Warszawie. Jego uczestnicy poznają najważniejsze zagadnienia z zakresu współczesnej ekonomii.
Zajęcia poprowadzą m.in. prof. Leszek Balcerowicz, dr Jakub Borowski - główny ekonomista Invest-Banku, prof. Witold Orłowski - dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i główny doradca ekonomiczny PricewaterhouseCoopers Polska, Ryszard Petru - główny ekonomista BRE Banku, dr Andrzej Rzońca - członek Rady Polityki Pieniężnej.
Osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach powinny napisać esej: "Grecka lekcja ekonomii, czyli jakich reform potrzebuje Polska, aby nie powtórzyć losów Grecji" i do 13 maja przesłać go na adres info@for.org.pl wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym.
Autorzy 25 najciekawszych prac wezmą udział w zajęciach Wiosennej Szkoły Leszka Balcerowicza. Trzech najlepszych w nagrodę otrzyma dodatkowo: 2 tys., 1 tys. i 500 złotych.
Szczegółowe informacje na temat zajęć, formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu są dostępne na stronie: http://www.for.org.pl/pl/Wiosenna-Szkola-Leszka-Balcerowicza-2010. EKR
PAP - Nauka w Polsce
agt/ kap/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.