<strong>Absolwenci Politechniki Lubelskiej o wybitnym dorobku zawodowym mogą się ubiegać o tytuł "Absolwenta Roku Politechniki Lubelskiej". </strong>Uczelnia przyzna ten tytuł po raz pierwszy w swojej historii. Inicjatorem oraz organizatorem konkursu jest Towarzystwo Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Lubelskiej.
"Tytuł jest sposobem wyróżnienia osób legitymujących się wybitnym dorobkiem zawodowym, których aktywność na forum społecznym, gospodarczym, naukowym, politycznym i organizacyjnym w kraju oraz poza jego granicami przynosi chlubę Politechnice Lubelskiej" - informuje rzeczniczka prasowa Politechniki Lubelskiej, Iwona Czajkowska-Deneka.
Prawo zgłaszania kandydatów do tytułu mają pracownicy i absolwenci uczelni oraz stowarzyszenia naukowo-techniczne. Wnioski o nadanie tytułu są przyjmowane przez Towarzystwo do 31 marca danego roku. Zgłoszenie kandydata będzie możliwe po wypełnieniu karty zgłoszenia dostępnej na stronie uczelni. "Absolwent Roku 2009" - prócz zaszczytnego tytułu - otrzyma również pamiątkową statuetkę i dyplom.
Wyboru laureata dokona kapituła konkursu, w której składzie znaleźli się m.in.: rektor Politechniki i prezes Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół PL.
Sylwetki osób nominowanych w konkursie będą opublikowane na stronie: www.absolwent.pol.lublin.pl.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia kandydata znajdują się na stronie uczelni www.pollub.pl, w zakładce "absolwenci".
***
Towarzystwo Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Lubelskiej w ciągu ośmiu lat swojej działalności podejmowało liczne działania promujące uczelnię i jej absolwentów, a także służące budowaniu trwałych więzi absolwentów z uczelnią. Wśród inicjatyw Towarzystwa są m.in. tworzenie funduszu stypendialnego dla najzdolniejszych studentów, organizowanie wspólnych konferencji, wspieranie działalności naukowej, kulturalnej i sportowej studentów, współorganizacja jubileuszowych zjazdów absolwentów. EKR
PAP - Nauka w Polsce
agt/ kap/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.